سبک زندگی جهادی
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ارسال کنید

بیانیه روز قلم /ن والقلم و مایسطرون/ انجمن نویسندگان استان گلستان هوران

کدمطلب : 17183

بیانیه روز قلم


ن والقلم و مایسطرون


انجمن نویسندگان استان گلستان هوران 


در قلم رازی نهفته است، که تنها هنگام به دست گرفتنش خود را آشکار می سازد. اگر این نبود خداوند این همه به آن حرمت و قداست نمی بخشید، و سوگند یاد نمی کرد که:


 ن والقلم و ما یسطرون...


هوران: هنر در ذات خود انقلابی است بزرگ که می تواند ملتی را با خود همراه و تاریخ را هدایت کند. هنر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی در دوره ائی که بنیاد های فکری شرقی و غربی، اسلام عزیز را محاصره کرده بودند حیات دوباره بخشید تا نورانیت توجه به مبداء هستی و راه سعادت کمال انسان را یک بار دیگر بنمایاند و ظلمت ناشی از جهالت مدرن را از حیات بشر بزداید. انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی ماهیتآ فرهنگی بر پایه معرفت شناسی متکی بر امتداد بعثت نبی اکرم (ص) ظهور کرد تا تمدن اسلامی را بار دیگر احیاء و پایه گذاری نماید و همچنانم تا ظهور امام منتظر (عج) توسعه پایدار خواهد داشت. نیل به این اهداف دست یافنتی نیست مگر با تولید آثارفاخر فکری و محتوائی، غنی و ماندگار مبتنی بر آموزه های اسلامی«انجمن نویسندگان گلستان» در راستای این حرکت عظیم، برای سهیم شدن در تحقق این هدف متعالی با اتکاء به اصول «پنج گانه» خود تلاش می کند تا به تکلیف الهی خویش عمل کند.صول_پنجگانه
هوران


باورمندی
انجمن نویسندگان گلستان دستیابی به تمدن اسلامی را فقط با تکیه بر آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) که آمیخته با نور ولایت ائمه اطهار علیهم السلام است و روحانیت اصیل و باورمندی به این آموزه ها آنها را تبئین کرده اند، ممکن می داند. از اصول مهم این تفکر، «اسلام سیاسی» است، که نظام مردم سالار جمهوری اسلامی ایران محصول گرانبهای آن است. عدول از این مبنا، با هر توجیه انحراف از اسلام ناب محمدی(ص) است.


پاسداری
↩️انجمن نویسندگان گلستان محصول اندیشه انقلاب اسلامی و این انقلاب بازگشت به اسلام اصیل و ناب می داند. از این رو، پاسداری از انقلاب اسلامی و تلاش مجدانه برای نشر ارزشها و اصول این انقلاب را از وظایف اصلی خود می داند و با هر آنچه این ارزش ها و اصول را تهدید یا به آنها خدشه ائی وارد می کند مقابله هوشمندانه خواهد کرد.


☉پیروی از اندیشه های امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه ائی (مدظله العالی)
حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تاریخ سازترین شخصیت دوران غیبت، همچون مرجعی بزرگ محکمات انقلاب اسلامی را تبیین فرموده و خلف صالح او، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)، با صلابت، تدبیر و هوشمندی راه و اندیشه امام (ره) را دنبال می فرمایند. انجمن نویسندگان گلستان تداوم انقلاب را صرفاً در پیمودن راه امام خمینی (ره) و پیروی از ولی فقیه زمان می داند و نتیجه هرگونه انحراف از این معیار را فاصله گرفتن از اصول انقلاب ارزیابی می کند.

Share

هوران را در تلگرام دنبال کنید

هوران را در چیام رسان سروش دنبال کنید

نظرات کاربران

نارنجستان

آموزش نویسندگی خلاق هوران